Jarosław Zarychta

Business Development Director, Microsoft

Business Development Director, Microsoft


Marcin Janiszak

Production Manager, Bonduelle Polska


Marcin Dembecki

Production Manager, VOX

Posiadam 11 lat doświadczenia w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych . Swoją ścieżkę kariery rozpocząłem na  stanowisku technologa w firmie Vox Profile. Obecnie, od 10 lat, jestem kierownikiem produkcji. Zarządzam jednym z największych działów w firmie Profile VOX – produkcja paneli spienianych oraz działem okleinowania i frezowania  profili. Zajmuję się organizacją oraz optymalizacją procesów produkcyjnych, współtworzeniem oraz wprowadzaniem nowych produktów,  wdrażaniem narzędzi Lean Manufacturing.


Jakub Michalski

dyrektor zakładu, Brenderup


Łukasz Branicki

dyrektor zakładu, BMT PRO


Mateusz Amroziński

inżynier wsparcia technicznego  FANUC Polska

inżynier wsparcia technicznego  FANUC Polska


Jarosław Jaśkiewicz

Business Development Manager, Monitor ERP System

Od wielu lat związany z rynkiem systemów ERP i aplikacji biznesowych wspomagających zarządzanie w firmach sektora produkcyjnego. Dotychczas pełnił funkcje menedżerskie w firmach oferujących oprogramowanie klasy ERP. Obecnie odpowiada za rozwój polskiego oddziału Monitor ERP, szwedzkiego dostawcy ERP dla MŚP – małych i średnich przedsiębiorstw wytwórczych.


Jarosław Okoń

trener, EY Academy of Business

Trener EY Academy of Business z kilkunastoletnim doświadczeniem. Jest konsultantem wdrożeniowym i specjalizuje się w doradztwie biznesowym dla firm produkcyjnych. Prowadził i uczestniczył w wielu projektach usprawniających procesy operacyjne i był członkiem zespołów w kilku projektach GREEN FIELD. Ma za sobą kilkunastoletnie doświadczenie w firmach produkcyjnych z branży automotive – uczestniczył w uruchomieniu pierwszej japońskiej inwestycji motoryzacyjnej w Polsce. Z filozofią Lean i narzędziami Six Sigma związany od 1998 roku.


Giuseppe Ravazzolo

Chief Executive Officer, WTCO Polska

Prezes firmy pomagającej przedsiębiorstwom osiągać stabilny wzrost i obrać stabilną drogę ciągłego doskonalenia dzięki stałej redukcji marnotrawstwa. Posiada m.in. Certyfikat Six Sigma Black Belt, Zarządzania Ryzykiem AXELOS. Uczestniczył w ponad 550 warsztatach szybkiej poprawy oraz 140 tzw. tygodniach Kaizen. Ukończył m. in. studia dotyczące ekonomii i marketingu na uniwersytecie w Miami. W 2001 roku przeszedł szkolenia w Japonii w Shingitsu, gdzie zdobył gruntowną wiedzę na temat filozofii Lean.


Sławomir Kuźniak

Dyrektor ds. Zarządzania Produktem, BPSC

Z rynkiem systemów informatycznych związany od 1995 roku. Uczestniczył w kilkudziesięciu projektach wdrożeń systemów ERP jako konsultant, kierownik projektów i analityk biznesowy. Wśród przedsiębiorstw, z którymi współpracował są m.in. Defro, Doradca, Barwa, CTL Logistics, FPiN Wapienica, Grupa Lubawa, Die Tech, Styropmin, Virtu, Netbox, Feerum, Famur, Sokpol, GK Fasing i wiele innych. Od 2012 roku uczestniczy w tworzeniu nowych modułów i funkcjonalności systemu Impuls EVO. Wśród modułów, których koncepcję współtworzył można wymienić Elektroniczną Akceptację Faktur, B2B, CRM WEB i wiele innych. W BPSC SA pełni obecnie funkcję Dyrektora ds. Zarzadzania Produktem odpowiadając za zarządzanie rozwojem produktu, analizowanie i definiowanie możliwości rynkowych, wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań. Wykładowca m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i innych.


Piotr Wiech

Szef ds. Informatyki i Organizacji, MELEX


Grzegorz Kucia

prezes, GetMore Management

Prezes firmy zajmującej się doradztwem operacyjnym i poprawą efektywności procesów. Ekspert w dziedzinie projektowania

i wdrażania systemów zarządzania, organizacji oraz poprawy efektywności procesów. Restrukturyzator. Były członek

zarządów spółek giełdowych. Brał udział w ponad 30 projektach zmiany i poprawy efektywności. Współpracował m.in. z:

CTL Logistics, Black Red White, Track Tec, Powen-Wafapomp, Grupa Otmuchów, Deante, i wielu innych. Od jesiennego

semestru 2016 r. wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na nowym kierunku studiów podyplomowych

– Industry 4.0.


Grzegorz Skowronek

dyrektor handlowy, UiBS Teamwork

Dyrektor handlowy producenta pierwszego na świecie autonomicznego systemu decyzyjnego sterującego fabryką wykorzystującego sztuczną inteligencję – IPOsystem.


Michał Ochmański

menedżer sprzedaży, COMAU ROBOTICS

Pasjonat robotyki i elektroniki, promotor robotyki i współpracy z Integratorami Systemów Zrobotyzowanych, autor sukcesów i wzrostu znaczenia marki COMAU w Polsce, Czechach i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


Jakub Jaszczur

MES System Architect, PSI Polska

Entuzjasta innowacyjnych rozwiązań wspierających rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych. Uczestniczył w licznych w projektach informatycznych realizowanych na całym świecie m.in. w Chinach, Danii, Stanach Zjednoczonych. Pasjonat nowych technologii i podróży.


Tomasz Wrzesiewski

trener, EY Academy of Business

Praktyk w zakresie zarządzania strategicznego, projektowego, procesowego i zarządzania sprzedażą. Współuczestniczył w tworzeniu planów marketingowych dla firm z branży FMCG oraz firm produkcyjnych. Realizował projekty doradcze w zakresie zarządzania projektami m.in. dla firm z sektora bankowości i ubezpieczeń.

Doradzał w zakresie zarządzania i organizacji pracy m.in. w Parlamencie Europejskim, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Gospodarki, Ministerstwie Infrastruktury.

Stworzył i wdrożył procesy zarządzania projektami w wielu firmach prywatnych oraz organizacji publicznych.

Wykładał gościnnie na uczelniach: Uniwersytet Växjö, Szwecja, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.


Paweł Sobol

adwokat, Raczkowski Paruch

Adwokat. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu zbiorowego i indywidualnego prawa pracy. Specjalizuje się w sprawach związanych z restrukturyzacją zatrudnienia, w tym w ramach procedury zwolnień grupowych, kształtowaniem relacji ze związkami zawodowymi, opodatkowaniem oraz oskładkowaniem pracy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Magister Prawa oraz Stosunków Międzynarodowych. Uczestnik programów wymian międzynarodowych w ramach których studiował na Lunds Universitet (Szwecja) oraz Northeastern Illinois University (USA). Przed rozpoczęciem współpracy z Kancelarią zdobywał doświadczenie zawodowe w wiodących firmach konsultingowych, w tym PwC, Deloitte i Accreo Taxand. Doradzał w kwestiach prawno-podatkowych menadżerom wysokiego szczebla oraz członkom zarządów spółek giełdowych.


Łukasz Kuczkowski

radca prawny, partner, Raczkowski Paruch

Radca prawny, Master of Executive MBA, Partner. Kieruje biurem kancelarii w Poznaniu. Od ponad 12 lat doradza klientom w zakresie prawa pracy. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w zbiorowych stosunkach pracy, w tym w zakresie rozwiązywania i wdrażania układów zbiorowych i innych porozumień ze stroną związkową, gwarancji pracowniczych, prowadzenia sporów zbiorowych i negocjacji ze związkami zawodowymi. Prowadził szereg restrukturyzacji pracowniczych obejmujących zarówno zwolnienia grupowe, jak i programy dobrowolnych odejść oraz inne formy zmniejszania poziomu zatrudnienia. Doradza przy zatrudnianiu kadry menedżerskiej wysokiego szczebla. Bardzo często reprezentuje klientów przed sądami pracy. Ma dużą znajomość branży transportowej i produkcyjnej. Pracował w renomowanych polskich kancelariach.


Piotr Wiśniewski

Managing Director, DB77 Consulting

Zanim powołaliśmy do życia DB77 przez ponad dziesięć lat pracowałem w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami, w tym dużymi zakładami produkcyjnymi. Moje doświadczenie obejmuje również ponad sześć lat pracy w międzynarodowym przedsiębiorstwie z branży motoryzacyjnej (z oddziałami w Europie, Chinach, Indiach, Brazylii i w regionie NAFTA). W pracy konsultanta czerpię także z zasobów gromadzonych w trakcie wieloletniej praktyki w zawodzie doradcy podatkowego.

Niedawno udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń kończąc General Management Program na Harvard Business School. W 2009 roku obroniłem tytuł doktora Nauk o Zarządzaniu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Do tej pory najważniejszym z realizowanych przeze mnie projektów było przejęcie dostawcy globalnego producenta komponentów samochodowych – przedsiębiorstwa znajdującego się w upadłości złożonego z czterech niezależnych oddziałów zlokalizowanych w kilku krajach. Dostawca ten w ciągu kilku lat rozwinął swoją działalność, czego dowodem jest szereg nagród przyznanych przez takie firmy jak: VW, Audi, BMW Jaguar Land Rover.

W życiu zawodowym stawiam na pasję i doświadczenie. To dlatego jestem dumny, że DB77 mogę współtworzyć z zespołem, który podziela moje wartości i dzięki temu razem możemy osiągać założone cele.


Kazimierz Anhalt

prezes, Gateopen Innovation Consulting

Absolwent Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego (Zakład Stosunków Międzynarodowych i Europeistyki Jean Monnet Chair).

W latach 2008- 2010 w składzie Narodowego Panelu Konsultacyjnego ds. reformy irlandzkiego ekosystemu innowacji i rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy przy Premierze Irlandii, a także członek Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu.

Współpracował z Instytutem Perspektywicznych Studiów Technologicznych w ramach Wspólnego Centrum Badawczego- Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej- przy identyfikacji potencjału inteligentnych specjalizacji w Regionie Morza Bałtyckiego.

Obecnie członek Zespołu ds. Transformacji Przemysłowej Przemysł 4.0 przy Ministerstwie Rozwoju.

Inicjator utworzenia Komitetu ds. Innowacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, którego zadaniem jest internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw za pośrednictwem pan- europejskich sieci B+R+I.

Prowadzi działalność konsultingową w obszarze strategicznego zarządzania innowacjami, m.in. z wykorzystaniem metody pragmatycznych innowacji TRIZ, współpracując w tej kwestii ze środowiskiem skupionym wokół Massachusetts Institute of Technology (MIT).


Norbert Bogucki

dyrektor zarządzający, Bestway Consulting

Norbert Bogucki jest ekspertem w dziedzinie minimalizacji strat i ryzyka z zakresu bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw.
Twórca innowacyjnego systemu zarządzania i mierzenia poziomu bezpieczeństwa z analizą ryzyka i oceną wykorzystania istniejącej infrastruktury (Audyt Zarządzania Bezpieczeństwem – wyróżniony nagrodą PRODUKT INNOWACYJNY DLA LOGISTYKI 2010).

Członek międzynarodowej organizacji Transported Asset Protection Association (elitarnej, międzynarodowej organizacji ustanawiającej standardy w zakresie bezpieczeństwa aktywów). Audytor, trener i wdrożeniowiec tego systemu.

Trener i audytor komercyjny systemu ISO 28000 oraz Certyfikowany Menedżer Ryzyka 31000, 27001.

Opracowany przez niego autorski projekt oceny bezpieczeństwa pozwala firmom upraszczać procesy wdrożeniowe systemów oraz doprowadza do optymalizacji kosztów ochrony.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do firm logistycznych i produkcyjnych, dla których bezpieczeństwo jest wartością i które zabiegają o utrzymanie reputacji bezpiecznej, stabilnej firmy.

„Bezpieczeństwo ma sens biznesowy kiedy przyczynia się do minimalizacji strat” – to jego motto.

Wiedzę ekspercką z dziedziny systemów zarządzania bezpieczeństwem zdobył przez wiele lat pracując na stanowiskach managerskich oraz doprowadzając do pierwszych w Polsce certyfikacji.

Przewodniczy również stowarzyszeniu Bezpieczny Parking, promującemu inicjatywę bezpieczeństwa w transporcie.

Jest również członkiem grupy doradczej SuccessXplor Group.


Jacek Kowalski

Prezes

W ArcelorMittal Poland od 2008 roku. Pierwsze kroki w firmie stawiał jako specjalista ciągłego doskonalenia w zakładzie w Sosnowcu. W roku 2009 dołączył do Akademii Postępu i Ciągłego Doskonalenia, gdzie pracował w Biurze Zarządzania Programem TOP, który zakładał obniżenie kosztów, a także przy projektach zmiany funkcjonowania organizacji „COS” oraz World Class Manufacturing. W kwietniu 2012 roku objął stanowisko asystenta wykonawczego dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland. Był zaangażowany w wiele projektów operacyjnych, usprawniających procesy. Brał też czynny udział w opracowaniu strategii ArcelorMittal Poland. Od grudnia 2014 jest dyrektorem Zakładu Walcownia Średnia, w którym wytwarza się kształtowniki oraz obudowy górnicze. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo, jakość, koszty, technologię, HR, utrzymanie ruchu i wysyłkę. Wdrożył zasady zarządzania wynikami, włączając system KPI, strukturę przeglądów, system raportowania oparty na filozofii Lean, a także używając narzędzi WCM oraz TOC. Zanim dołączył do ArcelorMittal Poland, pracował w branży motoryzacyjnej jako inżynier procesu oraz elektronicznej jako lider projektu. Miłosz jest absolwentem metalurgii Politechniki Śląskiej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Produkcją w AGH w Krakowie oraz z zakresu „Lean Management” w WSB Poznań, a także międzynarodowe studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami akredytowane przez PMI organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Uniwersytet Quebec w Kanadzie.


Kazuyoshi Tsuyukusa

Chief Executive Officer, Commelina Int.

Obywatel Japonii, w której przebywa od 1980 roku. Absolwent Uniwersytetu Nanzan w Nagoi. Pierwszy Polak zatrudniony przez Toyota Motor Corporation w Japonii. W latach 90-tych wspierał budowanie sieci sprzedaży Toyoty w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Inaugrator projektu założenia wewnątrzzakładowego Uniwersytetu Sprzedaży i Marketingu – obecnego Toyota Global Knowledge Center. W latach 2000 – 2006 przedstawiciel Toyota Motor Corporation na Polskę oraz Czechy. Odpowiedzialny za powstanie fabryki w Wałbrzychu, pomagał przy budowie zakładu w Jelczu i rozruchu fabryki Toyota Peugeot Citroen Automobile (TPCA) w Kolinie w Czechach. Rzecznik i osoba kontaktowa w Toyocie dla ambasad krajów europejskich w Japonii, odpowiedzialny za organizowanie wizyt przedstawicieli Rządów i Rodzin Królewskich Europy w Toyocie. Miał przyjemność pracować między innymi z Ministrem Zdrowia Norwegii, Ministrem Ekonomii z Rumunii, Ministrem Transportu z Niemiec, Grupą Parlamentarzystów z Wielkiej Brytanii, Ministrem Spraw Zagranicznych z Polski, Księciem Monako oraz Królem Szwecji. W latach 2012 – 2014 konsultant Honda Trading w obszarze wdrażania usprawnień sprzedaży samochodów Hondy w Polsce i Rumunii. Po interwencji w Rumunii sprzedaż się podwoiła. W myśl japońskiej tradycji wspiera firmy w harmonijnym wprowadzaniu zmian Kaizen w:

  • zarządzaniu,
  • wewnętrznej komunikacji,
  • budowaniu wizerunku,
  • i relacji z klientem.

Wspomaga firmy zainteresowane zaistnieniem na rynku japońskim.


Adam Baśkiewicz

dyrektor generalny, Group Foliarex Sp. z o.o.

W branży FMCG od przeszło 20 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie Fabryka Kosmetyków Pollena-Lechia S.A. W latach 1998-2008 w firmie Beiersdorf-Lechia S.A. m.in. zarządzał procesem pakowania i projektami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzaniem nowych wyrobów na liniach produkcyjnych. Od roku 2009 zajmując stanowisko Menagera Operacyjnego w Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. rozpoczął wdrażanie systemu TPM jako pierwszy zakład w koncernie Beiersdorf AG. W 2012 został Dyrektorem Zakładu w Obornikach Wielkopolskich i był również odpowiedzialny za wdrożenie Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka. W 2014 roku rozpoczął pracę jako Lena Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu lean w fabryce w Poznaniu oraz trenerem „Problem solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” – MARS University w Europie. Swoje doświadczenie w zakresie lean manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited. Obecnie Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o. oraz konsultant, trener i wykładowca z zakresu Lean współpracujący z Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej. Pracował jako konsultant i trener dla kilkunastu zakładów, m. in.: Grupa Azoty, Primavera, VW, Stora Enso Poland S.A., Doellken, NGK Ceramics, TRW, Donako, LEK S.A., INEA.


Jędrzej Kowalczyk

prezes, FANUC Polska

Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej. Z polskim oddziałem FANUC związany od stycznia 2009 roku. Początkowo zatrudniony jako inżynier serwisu robotów, awansował na szefa serwisu robotów, by w końcu stać się doradcą klientów w zakresie robotyzacji produkcji. Szeroka wiedza, pasja i zaangażowanie w pracę przyczyniły się do szybkiego awansu na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za koordynowanie sprzedaży wszystkich produktów spółki na rynku krajowym, a w kwietniu 2015r. zaowocowały nominacją na stanowisko prezesa spółki FANUC Polska. Za główny cel swoich działań uważa aktywne wspieranie polskich producentów w poprawie konkurencyjności rynkowej poprzez zapewnianie im niezawodnych technologii produkcyjnych wraz ze wsparciem polskich inżynierów.


Szymon Słojewski

dyrektor zakładu, Mercor

Ekspert Zarządzania Operacyjnego z ponad 10 letnim doświadczeniem międzynarodowym, który z sukcesem wprowadza modele Lean, SixSigma, WCM oraz TOC, na różnych szczeblach organizacji. Wychowanek Gdańskiej Politechniki, na której ukończył optoelekronikę, Lean Six Sigma Black Belt oraz MBA. Od lat związany jest z produkcją i logistyką materiałów budowlanych oraz elektroniki, pracując dla liderów w swojej kategorii m.in. dla Invensys, Saint-Gobain, Etex, Mercor. Operacyjnie nadzorował produkcję i łańcuch dostaw kilkunastu fabryk w Europie. Aktualnie uruchamia nowy, innowacyjny zakład produkcyjny w Mirosławiu.


Jerzy Rychlewski

członek zarządu, Flow Consulting Sp. z o.o.

Doradca biznesowy, menadżer projektów, logistyk. Karierę zawodową rozpoczął w 1995 r. pracując jako specjalista ds. marketingu dla firmy Spomasz Poznań. Od 1996 r. związany z obszarem logistyki i produkcji – pracował na stanowiskach specjalistycznych i managerskich w firmach: Wavin Metalplast-Buk, AssiDomän Packaging Polska oraz Paroc Polska. Od 2004 roku pracuje jako doradca biznesowy w obszarze łańcucha dostaw i sprzedaży. Posiada wiedzę i doświadczenie zdobyte na kilkudziesięciu projektach usprawnieniowych prowadzonych dla firm usługowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych w branżach: automotive, budowy maszyn, budowlanej, chemicznej, elektronicznej, drukarskiej, łożyskowej, meblowej, medycznej, odzieżowej, opakowaniowej, rolniczej, turystycznej, wydawniczej i zbrojeniowej. Pracował jako interim manager dla firmy z branży medycznej. W osiąganiu ponadprzeciętnych wyników pomaga mu wykorzystanie wiedzy z obszaru Teorii Ograniczeń wraz z Narzędziami Logicznego Myślenia.


Kamil Torczewski

współwłaściciel, Akademii Białego Kruka

Ekspert Zarządzania Operacyjnego z ponad 10 letnim doświadczeniem międzynarodowym, który z sukcesem wprowadza modele Lean, SixSigma, WCM oraz TOC, na różnych szczeblach organizacji. Wychowanek Gdańskiej Politechniki, na której ukończył optoelekronikę, Lean Six Sigma Black Belt oraz MBA. Od lat związany jest z produkcją i logistyką materiałów budowlanych oraz elektroniki, pracując dla liderów w swojej kategorii m.in. dla Invensys, Saint-Gobain, Etex, Mercor. Operacyjnie nadzorował produkcję i łańcuch dostaw kilkunastu fabryk w Europie. Aktualnie uruchamia nowy, innowacyjny zakład produkcyjny w Mirosławiu.


Jakub Marczak

członek zarządu, Perfectus Group Sp. z o.o.

Posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w obszarze jakości Lean i SixSigma. Pracował jako menedżer ds. doskonalenia i lean. Jako ekspert doskonałości operacyjnej w branży farmaceutycznej, wdrażał system produkcyjnym oparty na Lean. Członek zarządu Perfectus Group. SixSigma Black Belt. Współorganizator i wykładowca studiów podyplomowych Lean Management na WSB w Poznaniu i Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz WSAiB w Gdyni. Wykładowca studiów MBA w Ochronie Zdrowia.


Stanisław Mendel

Kierownik Produktu – Serwis, Pruftechnik-Wibrem Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, wydz. Mechaniczny. Od 2002 r. pracownik Pruftechnik-Wibrem Sp. z o.o. Pierwsze doświadczenia związane z eksploatacją maszyn zdobywał w przemyśle ceramicznym, jako kierownik zmiany. W firmie Pruftechnik zaczął pracę na stanowisku handlowca następnie serwisanta, po czym objął funkcję kierownika serwisu. Od roku 2013 zajmuje się rozwojem usług oferowanych przez Pruftechnik-Wibrem. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z Klientami, pomagając im w rozwiazywaniu zagadnień związanych z pomiarami i wdrożeniami systemów diagnostycznych.